Hlavní stránka       Kontakt       Mapa webu       Návštěvní kniha       Facebook       You Tube       RSS 
 
 
    Úvod         Kalendář         Tréninky         Soustředění         Galerie         Odkazy         Kontakt     Jukl Karate Team, z.s.    
    Nábor nových členů         Sensei         Členové klubu         Klubové soutěže         Karatedo         Jiu Jitsu         Saishokido         Zkušební řády         Rozpis tréninků    
Saishokido - Martial Arts Way

Vážení přátelé bojových umění, zvláště Karate,
představujeme vám bojové umění Saishokido jehož základem je Karate styl Shotokan a jehož zaměření je pochopení bojového umění ze všech možných pohledů od sportu přes reálnou sebeobranu, až po ultimátní zápas. Saishokido využívá prvky Karate, Aikido, Judo, Kickboxu a dalších bojových umění, které jsou pestrostí a rozsahem kombinací zajišťuje prakticky všestrannou orientaci při sebeobraně v boji ve stoje, na zemi, proti zbraním atd. Saishokido je bojové umění, kde i sebeobrana proti zbrani a práce se zbraněmi dálného výhodu - Kobudo - Bó, Sai, Tonfa, Nunchaku, Kama je nedílnou součástí.

Základní myšlenkou Saishokido je vytvořit sám sobě optimální životní cestu s pomocí bojového umění bez násilí a s čistým štítem...


Zakladatel Saishokido: Grand Master Danny Hazan

  9th Dan  Saishokido
  8th Dan  Shotokan
  8th Dan  Krav Maga
  7th Dan  Kyokushin Budokai
  6th Dan  Combat sambo
  4th Dan  Kobudo
  2nd Dan  Judo


Jediný instruktor pověřený výukou Saishokido pro Českou republiku byl pověřen osobní žák GM. Dannyho Hazana, Master Karel Kesl  8th Dan.

 

Filozofie Saishokido
Saishokido „cesta z prvního stromu - cesta bez limitu...“, bylo vytvořeno z potřeby mít odpovědi na mnoho otevřených otázek z různých bojových umění. Odpověď zní mít cestu a ne styl. V této cestě je odpověď na většinu bojových situací. Bez limitu, beze jména, jen realita a účinnost. A také nejlepší cesta pro pochopení starých bojových umění novým způsobem. Mimo jiné se v cestě Saishokido lidé učí respektovat všechna bojová umění jako životní cestu.

Škola Saishokido v Izraeli
Shihanova škola bojových umění v Izraeli má asi 1.200 členů a všichni ovládají alespoň částečně Karate Shotokan a ostatní výše uvedená bojová umění. Sám dále trénuje speciální armádní jednotky v Izraeli a osobně se účastnil mnoha utkání v ultimátním zápasu. Jeho filozofie pro studenty bojových umění je všestrannost, bojovné srdce, soustředění, rozvaha a maximální ovládání emocí v jakékoliv situaci. Shihan sám publikoval knihu bojového umění a další připravuje.


Jan Jukl, absolvoval v srpnu 2011 zkoušky na černý pás se zlatým pruhem, 1.Dan Saishokido.
Nahoru ↑