Jukl Karate Team | Jako tým jsme silnější
 Úvod   Kalendář   Tréninky   Soustředění   Galerie   Odkazy   Kontakt   
 Nábor nových členů   Sensei   Členové klubu   Klubové soutěže   Karatedo   Jiu Jitsu   Saishokido   Zkušební řády   Rozpis tréninků   Jiu Jitsu

"Jemné umění” je bojové umění, které vzniklo v Japonsku pro potřebu tehdejší vojenské kasty “SAMURAJ”. Je to komplexní bojový systém obsahující techniky hodů (nage waza), techniky držení (katame waza), údery, strkání a kopy (atemi).

V dnešní době je Jiu-Jitsu užíváno armádami a policejními sbory jako systém boje zblízka, k plnění určitých policejních úkolů nebo se vyučuje jako civilní metoda sebeobrany.

Jiu-jitsu je určeno pro řešení krizových situací, dává cvičeni šanci uhájit svůj život. K čemuž má Jiu-jitsu množství účinných principů a technik. Nikde však není dána záruka, že vždy musí cvičenec Jiu-jitsu zvítězit. Protože princip šance spočívá v citu (cítění) vejít do soupeřova útoku ve správném čase (principy Oji-waza), který je ovšem velmi krátký. Ve stručnosti řečeno Jiu-jitsu není určeno pro pošťuchování se ve školní družině, ale pro boj o život.