Hlavní stránka       Kontakt       Mapa webu       Návštěvní kniha       Facebook       You Tube       RSS 
 
 
    Úvod         Kalendář         Tréninky         Soustředění         Galerie         Odkazy         Kontakt     Jukl Karate Team, z.s.    
    Nábor nových členů         Sensei         Členové klubu         Klubové soutěže         Karatedo         Jiu Jitsu         Saishokido         Zkušební řády         Rozpis tréninků    

Jiu Jitsu

"Jemné umění” je bojové umění, které vzniklo v Japonsku pro potřebu tehdejší vojenské kasty “SAMURAJ”. Je to komplexní bojový systém obsahující techniky hodů (nage waza), techniky držení (katame waza), údery, strkání a kopy (atemi).

V dnešní době je Jiu-Jitsu užíváno armádami a policejními sbory jako systém boje zblízka, k plnění určitých policejních úkolů nebo se vyučuje jako civilní metoda sebeobrany.

Jiu-jitsu je určeno pro řešení krizových situací, dává cvičeni šanci uhájit svůj život. K čemuž má Jiu-jitsu množství účinných principů a technik. Nikde však není dána záruka, že vždy musí cvičenec Jiu-jitsu zvítězit. Protože princip šance spočívá v citu (cítění) vejít do soupeřova útoku ve správném čase (principy Oji-waza), který je ovšem velmi krátký. Ve stručnosti řečeno Jiu-jitsu není určeno pro pošťuchování se ve školní družině, ale pro boj o život.

Nahoru ↑